Darmowa promocja marki na Facebooku 5 skutecznych metod

Większość osób prowadzących własną działalność czy to internetową, czy też stacjonarną wie, że główną metodą promocji marki to social media a dokładniej Facebook, ale dużo osób myśli, że jest tylko możliwość promowania owej marki na tym portalu odpłatnie, poprzez kampanie reklamowe, ale jeżeli co wtedy, gdy nagle okazuje się, że są sposoby na darmową promocję? Nie uwierzysz, prawda? A jednak dziś przedstawię, jak można, promować za darmo swoją markę na tym portalu społecznościowym.

Pamiętaj, że nie tylko marketing płatny jest, skuteczną metodą promocji znajduje, się jeszcze, wciąż dobre darmowe sposoby na wpływ promocji marki, a właśnie teraz je poznasz.

1. Uzupełnij, dokładnie profil swojej marki a też regularnie publikuj, tam posty.

Niby nic takiego, przecież większość profili jest uzupełniona na najważniejsze aspekty i wrzucam raz na tydzień post angażujący. Tak to prawda, ale warto wiedzieć, że wpływ na markę na Facebooku ma dodanie i dokładne uzupełnienie profilu, nawet jeżeli uznasz, że niektóre dane są kompletnie nie potrzebne, warto je zamieścić. Regularnie dodając, posty nawet słabo angażujące budzą, wierność i zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, warto, więc z wyprzedzeniem zaplanować posty, które będą wrzucane, chociaż raz dziennie.

2. Promuj swój profil na tym social media na innych platformach.

Posiadasz media społecznościowe firmowe czy osobiste takie jak:

  • Twitter.
  • Instagram.
  • Tik Tok.
  • Blog.
  • Stronę www.


To czas najwyższy też tam umieścić link, który kieruje do portalu społecznościowego, którym jest Facebook. Większość osób przyjdzie, a pamiętaj, że ten portal jest, najbardziej skuteczny do promowania swojego interesu wykonaj, ten punkt przed kolejnym.

3. Zorganizuje dobrze dobrane i na trendzie kampanie takie jak konkursy zadania rebusy, bądź po prostu wystaw raz na jakiś czas post z kuponem rabatowym obowiązującym na przykład na parę godzin. Rozwiniesz tym, duże zainteresowanie a te posty będą, bardzo angażujące co zwiększa, to szanse na dostanie się do innych osób a co za tym idzie? Większa renoma marki i darmowa promocja sklepu.

4. Twórz relacje na żywo.

Nic lepiej nie buduje niż odpowiedź i relacje na żywo, masz wtedy szansę zaistnieć, odpowiedzieć na pytania kupujących poznać ich zasady i co ich interesuje, ale to nie wszystko przez transmisje na żywo też możesz sprzedawać swoje produkty czy usługi za na przykład 25% taniej. Zrób takich pięć transmisji i zobacz czy u Ciebie to zadziała.

5. Dołącz do grup.

Dołączenie czy stworzenie własnej grupy na Facebooku o tematyce, w której prowadzisz swoją działalność a dodatkowo, na której się znasz, może, przynieść Ci to wielkie efekty po pewnym czasie. Zawsze na wszystko jest potrzebny czas, ale przynajmniej nie tracisz, na tym pieniędzy co daje, ogromny plus.