Jak stworzyć swój kurs online? Poznaj 7 ważnych kroków.

Jak stworzyć swój ów własny kurs online, który zarobi pieniądze? Zapoznaj się z owymi 7 ważnymi krokami, dzięki czemu stworzysz i sprzedasz szybko własny kurs internetowy.

Po pierwsze musimy, wiedzieć do kogo kierujemy swój kurs online. Czyli jak znaleźć odbiorców?

Masz już swoje pomysły? Zapoznaj się z opinią swoich bliskich. Zapytaj się ich czy by to ich zainteresowało, a też zapytaj swoich potencjalnych odbiorców.

Jak to zrobić ?

Wykorzystać możesz, też swoje Social Media. Firmowy blog czy fan page to całe źródło wiedzy dla Ciebie. Opowiesz o swoim owym pomyśle i zapytaj ich o zdanie.

Drugim krokiem, jaki musisz wykonać to zbadać rynek, prześledź swoją konkurencję i ich działania.

Najlepiej tutaj sprawdzić takie osoby, które już owe kursy już wydały. Zobacz, co sami piszą, o swoim owym kursie, poczytaj opinie ich kursantów i wyciągnij dla siebie przyzwoite wnioski.

Dobrze teraz, ważne owe 7 kroków. Zapoznaj się z nimi!

– Określ, jak ma wyglądać Twój własny kurs online. Sporządź szczegółowy plan kursu, który później wykorzystasz podczas jego tworzenia. Musisz rozpisać moduły lekcje w owym kursie, by wszystko było spójne.

Zaplanuj czas trwania kursu, tutaj musisz, zaplanować ile ten ów kurs ma, trwać ile godzin, dni, miesiące, rok a może i więcej. Wszystko zależy od Ciebie i od Twoich upodobań. Najlepiej sprawdzi się kurs parogodzinny.

Kurs online certyfikatem czy bez owego certyfikatu. Tutaj w tym kroku musisz się określić, czy ów kursant po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu otrzyma certyfikat. Najważniejsze i klucze pytanie Twoje i określenie tego zakończenia. Pamiętaj, że dodając certyfikat po zakończeniu kursu, możesz zarobić więcej na owym kursie.

Ustal, cenę za kurs tutaj właśnie musisz, ustalić kwotę, którą ów kursant musi zapłacić przed rozpoczęciem Twojego kursu. Najlepiej ustalać cenę, według cen konkurencji, jako początkowa osoba szkoląca warto, jednak pierw zaoferować swój kurs taniej niż owa konkurencja nawet, aż 50%, po to, by zdobyć swoją pierwszą rzeszę osób i kursantów, a co najważniejsze to ich pozytywne opinie.