Jakie są szanse na wygraną w blackjacku podczas liczenia kart

blackjack-online

Blackjack to bardzo popularna gra kasynowa, która cieszy się dużym uznaniem wśród hazardzistów na całym świecie. Dlatego, jeśli zamierzamy przyłączyć się do grupy miłośników tej rozgrywki, warto wiedzieć, że w blackjacku znacznie może nam pomóc liczenie kart. Jeżeli chcecie sprawdzić, jakie są szanse na wygraną w blackjacku w przypadku osób, które dobrze liczą karty, wystarczy rzucić okiem na poniższą treść.

Co to jest liczenie kart w blackjacku?

Liczenie kart w blackjacku to technika, dzięki której gracze mogą śledzić karty, które zostały rozdane i te, które jeszcze siedzą w talii. Liczenie kart jest trudne do opanowania, ale bardzo skuteczne w strategii podejmowania właściwych decyzji podczas rozgrywki.

Proces liczenia kart rozpoczyna się od przypisania kartom wartości. W jednej z metod liczenia karty 2-6 mają wartość +1, karty 7-9 mają wartość 0, a karty 10-As mają wartość -1. Po rozdaniu każdej karty gracze dodają 1, odejmują 1 albo nic nie robią – w zależności od wartości karty. W ten sposób utrzymywana jest liczba bieżąca.

Następnie obliczana jest liczba rzeczywista, która równa się liczbie bieżącej podzielonej przez liczbę pozostałych talii. Na przykład, jeśli liczba bieżąca wynosi 10, a pozostało 5 talii, rzeczywista liczba w blackjacku wynosi 2.

Jak zmieniają się szanse w blackjacku podczas liczenia kart

Return to Player (RTP) to ważna koncepcja w blackjacku, którą każdy gracz powinien zrozumieć. RTP jest miarą tego, ile pieniędzy możemy się spodziewać w dłuższej perspektywie lub w określonym czasie. Na przykład, 99% RTP oznacza, że ​​gracz zarobi 99 EUR za każde postawione 100 EUR.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na RTP, nieznacznie go zwiększając lub zmniejszając. W przypadku gdy blackjack płaci 3:2, przewaga kasyna obniżona jest o 1,39% w porównaniu do blackjacka z wypłatą 6:5.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas typowej rozgrywki w blackjacku gracze, którzy nie używają żadnej zoptymalizowanej strategii, uzyskują RTP od 98% do 98,5%. Jednak gdy używają technik, takich jak liczenie kart, RTP może wzrosnąć od 99% do 99,5%. Jest to jednak możliwe tylko w grach, gdzie krupier używa tylko jednej lub dwóch talii kart, które są idealną liczbą do liczenia.

Jak kasyna zwiększają swoje szanse w blackjacku

Liczenie kart zostało wykorzystane przez graczy do zwiększenia swoich szans na wygraną i pokonania przewagi kasyna. Wcześniej większość kasyn nie była nawet świadoma stosowania tej techniki przez graczy. Jednak liczenie kart szybko stało się popularne szczególnie dzięki książce Edwarda Thorpa. Od tego czasu kasyna podjęły wiele działań, aby powstrzymać liczących karty przed zwiększaniem szans w dużym stopniu. Obejmuje to m.in. wykorzystanie technologii nadzoru biometrycznego w najlepszych kasynach.

Wiele kasyn oferuje blackjacka 6:5, zamiast wypłaty 3:2. Już sam ten czynnik zwiększa przewagę kasyna aż o 1,4%. Co więcej, istnieją też stoły, które pozwalają krupierowi na trafienie miękkiej 17. Ta zasada również zwiększa przewagę kasyna o 0,2%, pomagając krupierowi poprawić swoją sytuację. Co więcej, kasyna regularnie przetasowują buty, aby zmniejszyć stopień penetracji talii. Jeśli gracze nie będą w stanie śledzić kart w talii, trudno im będzie wprowadzić liczenie.

Inne metody na lepsze szanse w blackjacku

Liczenie kart w blackjacku to skuteczny sposób na zwiększenie szans na wygraną. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że liczenie kart jest trudne do opanowania i jeszcze trudniejsze do wdrożenia podczas rozgrywki w prawdziwym kasynie, nie może to być jedyna metoda, jakiej gracze mogą zaufać, aby pokonać przewagę kasyna.

Wśród innych sposobów, dzięki którym gracze mogą zwiększyć swoje szanse, najbardziej akceptowanym i najbezpieczniejszym jest przestrzeganie podstawowej strategii blackjacka. Podstawowa strategia blackjacka określa wszystkie zasady lub działania, jakie gracze muszą podjąć w wielu różnych scenariuszach, biorąc pod uwagę rozdanie swoje i krupiera.

Poza korzystaniem z podstawowej strategii blackjacka gracze mogą zwracać uwagę na konkretne stoły, które płacą 3:2 za blackjacka. Coś takiego automatycznie obniża przewagę kasyna. Opcja poddania się w blackjacku również jest bardzo korzystna dla graczy. Z tego względu warto wybierać stoły i gry, które umożliwiają tę opcję. Na przykład, wczesne poddanie w blackjacku zwiększa RTP o co najmniej 0,39%.

Dobrym pomysłem są także odwiedziny w darmowych kasynach online z ważną licencją, gdzie można skorzystać z blackjacka w kasynie na żywo albo w tradycyjnej wersji online. Oba rodzaje zapewniają świetną zabawę, uczciwą rozgrywkę i szanse na wygranie prawdziwych pieniędzy.